Do Skotska nejen za Lochneskou!

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Termín: 3. - 10. 5. 2019

Číslo zájezdu: 19-217

Cena: 11 800,- Kč

Do skotska nejen za lochneskou

• 1. DEN: ODJEZD Z ČR

Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.

• 2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE

Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.

• 3. DEN: ALNWICK CASTLE, FALKIRK WHEEL

Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění vyrazíme severním směrem do Skotska. Zastavíme u hradu Alnwick Castle, kde absolvujeme hodinu létání (stejně jako Harry Potter!), vyzkoušíme si středověká řemesla i kostýmy a dozvíme se spoustu zajímavostí o historii druhého nejdéle obývaného hradu ve Spojeném království. V podvečer se zastavíme u technické pozoruhodnosti Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.

• 4. DEN: STIRLING CASTLE, PITLOCHRY

Po snídani odjedeme na prohlídku královského hradu Stirling Castle, který střeží bránu do Highlands. Podíváme se, kde žili skotští králové a královny, jak se připravovala královská hostina a co vše musel umět královský šašek. Poté přejedeme do městečka Pitlochry ležícím ve skotské Vysočině. Odtud vyrazíme na výlet k jezeru Loch a Choire a pokud nám zbyde čas, vylezeme až nahoru na horu Ben Vreckie. Zbytek času v Pitlochry strávíme brouzdáním po krásných obchůdcích plných suvenýrů nebo vychutnáváním britského „čaje o páté“. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.

• 5. DEN: RANNOCH MOOR, GLENCOE, LOCH NESS

Po snídani se vydáme severozápadním směrem a přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor přejedeme do oblasti Glencoe. Jedná se o nejslavnější a možná nejkrásnější skotské údolí, které má ovšem temnou a krvavou historii. Krátce se zastavíme ve Fort Williamu u soustavy zdymadel Neptune´s Staircase na Kaledonském kanálu s vyhlídkou na Ben Nevis, nejvyšší horu Skotska. Odpoledne navštívíme romantickou zříceninu Urquhart Castle na břehu jezera Loch Ness. Cestou zpět na ubytování projedeme horským masivem Grampian Mountains. Večer se unavení vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a potrénujeme skotský přízvuk, který jsme během pobytu ve Skotsku získali.

• 6. DEN: RANNOCH MOOR, GLENCOE, LOCH NESS

Po snídani si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh, které údajně patří k nejkrásnějším městům světa. Společně navštívíme královský hrad se skotskými korunovačními klenoty a po prohlídce hradu se projdeme po Royal Mile, kde prozkoumáme chrám St. Giles. Projdeme do parku s nádhernými výhledy na hrad i na nákupní třídu Princess Street a budeme mít možnost nakoupit si suvenýry. Odpoledne navštívíme Royal Yacht Brittania, královskou jachtu, kterou využívala královna a její rodina až do roku 1997. Večer se naposledy vrátíme do hostitelských rodin.

• 7. DEN: RANNOCH MOOR, GLENCOE, LOCH NESS

Po snídani odjedeme do Anglie. Nejprve se krátce zastavíme na hranicích ve vesničce Gretna Green, kde se nachází známé kovářství. Projedeme kolem Hadrianovy zdi a prohlédneme si římskou vojenskou pevnost Housesteads. Odpoledne dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.

• 8. DEN: NÁVRAT DO ČR

Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto:

- doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů

- zpáteční trajekt Ijmuiden - Newcastle

- 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím

- 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku

- služba průvodce po celou dobu zájezdu

- zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka

- komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto:

- vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 15,- EUR a 40,- GBP / děti do 15 let a 15,- EUR a 55,- GBP / studenti)

Poznámky:

- cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 účastníků

Návod pro přihlášení na zájezd

Školní zájezd do Velké Británie: Do Skotska nejen za Lochneskou

zájezd č.: 19-217

termín: 3. - 10. 5. 2019

škola: Jazyková škola AQAP

Přihlášení na zájezd na adrese: http://rezervace.protravel.cz

Registrace:

• Nejprve je nutné se zaregistrovat (odkaz „Jsi tu poprvé? Zaregistruj se prosím“).

Registrovat se musí pouze osoby starší 18 let, to znamená buď zletilí účastníci, nebo zákonní zástupci nezletilých účastníků.

• Při registraci si zvolíte přihlašovací údaje: přihlašovací jméno je Vaše emailová adresa, heslo libovolné, alespoň 6 znaků dlouhé.

• Registraci dokončíte prokliknutím potvrzovacího odkazu ve zprávě zaslané na Váš email.

Přihlášení na zájezd:

• Po přihlášení do systému zadejte číslo zájezdu 19-217 do textového pole a klikněte na „Vyhledat zájezd“.

• Vyplňte osobní a další potřebné údaje účastníka včetně všech alergií a potvrďte závazné přihlášení.

• Na email obdržíte Potvrzení o zájezdu i s rozpisem plateb. Podepsané potvrzení odevzdáte ve škole.

Přihláška je závazná a z následného odhlášení mohou vyplývat stornopoplatky.

Děkujeme za Vaši důvěru. Děláme, co je v našich silách, aby se všem na zájezdu líbilo a o každého bylo dobře postaráno.