Kalendář 2024/2025

březen 2025 Cambridge zkoušky AQAP Plzeň Lochotín
17. dubna 2025 Velikonoce AQAP Plzeň a Rokycany
28. června 2025 Konec školního roku AQAP Plzeň a Rokycany

Důležité informace k výuce dětí:

Základem metody Helen Doron je každodenní poslech nahrávek z aplikace Helen Doron Stream. (Ta je dostupná na Google Play či AppStore.) Nejde o soustředěný poslech, ale o poslech tzv. na pozadí, jako kulisa k jiné aktivitě, např. snídani, jízdě autem, apod. Pravidelný poslech je předpokladem pro efektivní práci v hodinách. Dítě si jím osvojuje zvukovou stránku angličtiny a během hodin se pak seznamuje s významem toho, co už zná z poslechu.

Přístupové údaje do HD Stream najdete ve svém profilu, kam se dostanete přes webové stránky školy. Přes Váš profil se můžete omlouvat z lekcí a zapisovat se na náhradní hodiny. Podrobnější  informace Vám byly zaslány v emailu z kanceláře.

Kromě zmíněné aplikace HD Stream můžete využít i další aplikace a platformy:

Kangi Club nebo v mobilní aplikaci Kangiclub naleznete interaktivní hry, procvičující probíranou látku. Přihlašovací údaje jsou stejné jako pro HD Stream.

Helen Doron Read: Tato aplikace pomáhá dětem osvojit si čtení v angličtině. Stažení (z Google Play/AppStore) je zdarma a zdarma je také malá ukázka obsahu. Plný obsah je zpoplatněn částkou cca 200 Kč. Obsah aplikace je rozčleněn do osmi polic s knížkami podle náročnosti. Je dobré začít těmi nejjednoduššími, kde se procvičuje čtení slov a krátkých frází. Děti by si měly vždy poslechnout nahrávku textu, zkusit ho zopakovat a pak si za odměnu kliknout na obrázek, který reaguje nějakým pohybem. Aplikaci velmi doporučuji, je vhodná i pro ty, kteří se ještě s psanou angličtinou nesetkali.

Návody na práci s aplikacemi a více najdete na našem Youtube kanálu.

Často kladené otázky:

1. Pro jaké věkové skupiny poskytuje Jazyková škola AQAP kurzy?
Naše škola nabízí širokou škálu kurzů angličtiny, a to už od 3 měsíců věku po dospělé. Naše kurzy proto může navštěvovat úplně každý!

2. Jaký pokrok může mé dítě očekávat z výukové metody Helen Doron?

Metoda Helen Doron postupuje při výuce angličtiny přirozeným způsobem, jakým se děti učí svému mateřskému jazyku. Při lekcích klademe důraz na mluvené slovo a učíme děti používat jednotlivá slovíčka při konverzaci. Naši studenti dosahují každým rokem vysoce nadprůměrných výsledků v mezinárodně uznávaných zkouškách University of Cambridge.

3. Připravuje vaše škola děti na mezinárodní jazykové zkoušky?
Naše škola každoročně připravuje děti na mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge a to každou hodinu. Děti mají navíc možnost zkusit si zkoušky nanečisto. V letech 2020 a 2021 jsme i navzdory pandemii úspěšně odzkoušeli na 150 dětí. Všechny dosáhly výborných výsledků, a zejména v ústní části již tradičně předčily celosvětový průměr

4. Jak velké jsou skupiny studentů ve vaší škole?
Učíme v malých skupinkách 4-7 dětí, abychom každému zajistili individuální přístup.

5. Jak vytváříte přátelské a příjemné prostředí pro studenty i jejich rodiče?
Zakládáme si na rodinném a příjemném prostředí. Klademe důraz na individuální přístup.

6. Jak se dozvím potřebné informace během školního roku?
Vše potřebné vám bude zasláno e-mailem nebo to najdete zde v záložce pro studenty. Pro to nejaktuálnější můžete sledovat naše webové stránky, nebo naše sociální sítě Instagram, Facebook, a YouTube.

7. Je možné se přijít podívat na ukázkovou hodinu, než se rozhodneme pro závaznou
registraci na kurz?
Samozřejmě! Ukázkové hodiny zdarma jsou zcela nezávazné. I pro nás je důležité se studenty nejdříve setkat, abychom je zařadili do správného kurzu.

8. Jaké jsou ceny za jazykové kurzy a je možné platbu rozdělit?
Cena se odvíjí od několika faktorů, například věku dítěte, počtu učebnic v kurzu, dne, který si vyberete (protože např. pátků je ve školním roce méně než úterý, kvůli svátkům a prázdninám), poté také dáváme slevu, pokud dítě už u nás má sourozence... proto je nejlepší přijít na nezávaznou ukázkovou hodinu, abychom správně vyhodnotili, do jakého kurzu děti zařadit, a na všem se domluvíte rovnou tam. Platbu je možné rozdělit do dvou splátek.

9. Co dělat, když je mé dítě nemocné a nemůže se dostavit na hodinu?
Stačí se přihlásit do systému Zooza, omluvit se z hodiny a poté si vybrat tu náhradní.

10. Je možné začít chodit i během školního roku?
Samozřejmě, můžete začít chodit kdykoliv.

Pro omluvy a registraci na náhradní hodiny využijte stránku MyCat.cz nebo se přihlašte níže:

Zapomněli jste heslo?