Za krásami jižní Anglie!

Cena: 8 600,- Kč

Za krásami jižní Anglie

1. den: Cesta do Velké Británie

Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

2. den: Brighton

Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme jihozápadním směrem k přímořském letovisku Brighton. Den zahájíme u i360, velké vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře. Absolvujeme vyhlídkový let a pokocháme se výhledy z výšky až 138 metrů. Poté se projdeme po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, které zasahuje do moře více než 500 metrů, v případě zájmu si prohlédneme mořské akvárium Sea Life nebo královský palác v orientálním stylu Royal Pavilion. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme.

3. den: Canterbury, Hever Castle

Po snídani se vydáme do historického města Canterbury. Projdeme se malebnými uličkami s hrázděnými domky, podíváme se ke zbytkům normanského hradu a navštívíme nádhernou gotickou katedrálu, sídlo primase celé Anglie a místo mučednické smrti Thomase Becketa. Navštívíme i opatství sv. Augustina, založené na konci 6. stol, jedno z prvních míst, odkud se v Anglii šířilo křesťanství. Odpoledne přejedeme k hradu Hever Castle, který byl domovem AnnyBoleynové, druhé ženy Jindřicha VIII. Malý, ale velmi pěkný hrad je obehnán vodním příkopem a obklopují jej romantické zahrady, ve kterých můžeme vyzkoušet svou orientaci až ve třech různých bludištích. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.

4. den: Beachy Head, Battle Abbey

Po snídani se vydáme na výlet po jižním pobřeží Anglie. Nejprve vyjedeme autobusem na nejvyšší bod útesů Beachy Head, odkud vyrazíme na procházku podél moře. Budeme procházet po hraně křídových útesů, které spadají do moře z výšky až 170 metrů, a budou se nám otevírat krásné výhledy na moře i na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé, ale zajímavé muzeum. Odpoledne zastavíme poblíž města Hastings, kde v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem a navštívíme opatství postavené na místě bitvy - Battle Abbey. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme zajímavé informace o slavné bitvě. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.

5. den: Londýn - Westminster

Poslední den v Anglii vyrazíme do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs, podplujeme slavný Tower Bridge a doplujeme až do čtvrti Westminster. Společně se projdeme místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Budeme mít možnost prozkoumat Národní galerii nebo se svezeme na vyhlídkovém kole London Eye. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.

6. den: Návrat do ČR

Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto:
  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a     chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto:
  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 110,- GBP / studenti a 90,- GBP / děti do 15 let vč.)
Poznámky:
  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • program návštěvy Londýna lze na přání upravit, výběr atrakcí bude domluven při plánování zájezdu

Poznámky:
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících

Návod pro přihlášení na zájezd

Školní zájezd do Velké Británie: Za krásami jižní Anglie

zájezd č.: 20-215

termín: 27.4.-2.5.2020

škola: Jazyková škola AQAP

Přihlášení na zájezd na adrese: http://rezervace.protravel.cz

Registrace:
  • Nejprve je nutné se zaregistrovat (odkaz „Jsi tu poprvé? Zaregistruj se prosím“).
  • Registrovat se mohou pouze osoby starší 18 let, to znamená buď zletilí účastníci nebo zákonní zástupci nezletilých účastníků.
  • Při registraci si zvolíte přihlašovací údaje: přihlašovací jméno je Vaše emailová adresa, heslo libovolné, alespoň 6 znaků
    dlouhé.
  • Registraci dokončíte prokliknutím potvrzovacího odkazu ve zprávě zaslané na Váš email.
    Přihlášení na zájezd:
  • Po přihlášení do systému zadejte číslo zájezdu 20-215 do textového pole a klikněte na „Vyhledat zájezd“.
  • Přidejte nového účastníka (pokud je registrovaný zákonný zástupce), vyplňte osobní a další potřebné údaje účastníka a
    potvrďte závazné přihlášení.
  • Na email obdržíte Potvrzení o zájezdu i s rozpisem plateb.

Přihláška je závazná a z následného odhlášení mohou vyplývat stornopoplatky.
Děkujeme za Vaši důvěru. Děláme, co je v našich silách, aby se všem na zájezdu líbilo a o každého bylo dobře postaráno.