Stalo se v dubnu

2. květen 2019

Duben byl pro nás měsíc velmi bohatý na zážitky. Vyvrcholilo naše snažení příprav na Cambridge Exams, usilovně jsme natáčeli videa do soutěže Helen Doron Star a mnoho dalšího. O velikonočních prázdninách jsme na chvíli vydechli a jsme tady zpátky se spoustou nových akcí, které nás čekají v následujících měsících.

Stalo se v dubnuStalo se v dubnu

Vše začalo aprílovým pondělím, které jsme naštěstí všichni bez větší újmy přežili, a pravidelnou dávkou pondělních vtipů. Legrace nás ale přešla hned vzápětí, protože jsme všichni pociťovali, že zkoušky se nezadržitelně blíží. Napětí vyvrcholilo 12. a 13. dubna, kdy se všichni shromáždili u nás ve škole, odevzdali mobily, zkontrolovali pastelky, odpečetili jsme obálky a šlo se na to. Můžeme s jistotou říct, že všichni účastníci se testů zhostili statečně a teď už nezbývá jen čekat na výsledky.

Mezitím v Opavě bylo uzavřeno hlasování v soutěži Helen Doron Star a Helen Doron Teen Quest. Z našeho centra postoupily tři šikovné slečny - Nikoleta Shiman a Ester Rožánková z Rokycan a Lucie Balounová z Plzně. Jejich soutěžní videa si můžete pustit v záložce Videoprojekty, ale především jim držte palce 11. května, kdy proběhne slavnostní finále na konferenci v Opavě. Hodnotit bude i Helen Doron.

O Velikonocích se nám podařilo vydechnout po zkouškách a začali jsme plánovat další akce. Začátkem května chystáme náš pravidelný zájezd do Británie, tentokrát do Skotska a už teď se těšíme na RoadShow Richarda Freedmana, moderátora z TeenBuzz (Helen Doron radia), který si k nám 16. května přijede popovídat s našimi studenty v rámci jeho živě vysílaného pořadu.