Slavnostní konference v Opavě a finále HD Star

4. červen 2019

Druhý týden v květnu, hned po návratu ze Skotska, se většina našich učitelů zúčastnila výroční konference v Opavě. Byli jsme svědky otevření nového opavského centra, zjistili jsme, co nového nás čeká v příštím školním roce, a odhodlaně jsme fandili našim finalistkám v soutěži Helen Doron Star. Přestože holčičky nevyhrály, soutěžily statečně a mají od nás obrovskou pochvalu.

Slavnostní konference v Opavě a finále HD StarSlavnostní konference v Opavě a finále HD Star

Konference učitelů Helen Doron se koná každý rok, ale letos byla opravdu speciální. Nejenže se otevírala nová budova opavského centra, ale především jsme slavili 15 let Helen Doron v České republice. Na celý víkend přijela i Helen Doron, která s sebou z Izraele přivezla svého kolegu Richarda Freedmana, našeho oblíbeného moderátora TeenBuzz (anglického rádia, které díky našim studentům určitě už velmi dobře znáte).

Událost pro nás byla ale speciální také proto, že nám sama paní Helen Doron popřála mnoho úspěchů v dalším roce a předala nám již každoroční cenu za největší Helen Doron centrum v České republice - letos máme 750 dětí, které se s námi učí anglicky. Na konferenci jsme měli taktéž největší zastoupení lektorů, kteří se dali poznat podle připnutých modrých květin či modrých kravat.

Protože i učitelé se musí vzdělávat, většina sobotního dne byla věnována dalším postupům v příštím roce. Naše lektorka Terka ve své prezentaci všechny povzbudila do výuky teenagerů a Justyną Frankiewicz - Popiołek (která spolupracovala s Helen Doron na tvorbě velkého množství plánů k dětským kurzům) nás seznámila s novými poznatky ve výuce malinkých dětí. Následně nám byl představem zbrusu nový kurz, o kterém nám pověděla Helen Doron, a protože jsme učitelé dětí, rádi si hrajeme, takže jsme se naučili spoustu nových her a už se těšíme, až si je zahrajeme s našimi dětmi.

Vše vyvrcholilo slavnostním večerem, který byl ve znamení zpěvu. Všem dětem se to moc povedlo, a přestože vítěz byl jen jeden, všichni finalisté si s sebou domů odvezli pěkné ceny.