Jak jsme mluvili do rádia

18. červen 2019

V květnu roku 2019 měli naši studenti možnost zažít něco skvělého. Díky naší lektorce Terce Nedomové se do naší školy přijel podívat Richard Freedman, moderátor rádia TeenBuzz, a věnoval celé dvě hodiny programu své RoadShow našim dětem, které odpovídaly na jeho otázky. Vše se přenášelo živě a byl to velký zážitek.

Jak jsme mluvili do rádiaJak jsme mluvili do rádia

Terka a Richard spolu spolupracují už delší dobu. První rozhovor s našimi studenty proběhl už v květnu loňského roku a od té doby mnoho dalších (všechny budou již brzy k poslechnutí v záložce Na slovíčko). Protože se to našim teenagerům moc líbilo a pomohlo jim to se opět o něco více posunout v angličtině, Richard se rozhodl zařadit Českou republiku do programu své RoadShow. Jedná se o pořad, ve kterém Richard jezdí po světě, dělá rozhovory se studenty teen kurzů a jak on, tak posluchači, se dozvídají něco nového o zemi, ve které se právě nachází. A tento květen byla tou zemí právě Česká republika.

Naši studenti se na rozhovory připravovali už dopředu, protože se rozhodli pro Richarda připravit zajímavé aktivity - patřila mezi ně například ochutnávka tradičních jídel (nechyběly ani buchty nebo syrečky), vtipný kvíz o netradičních faktech o nás Češích, učení jazykolamů a interpretování idiomů a českých ustálených spojení (Have you fallen from a cherry tree? se v angličtině prostě neříká). Rozhovorů se zúčastnily děti z našich center v Plzni na Lochotíně a v Rokycanech a byla to pro ně opravdu výjimečná zkušenost mluvit o sobě, svých koníčcích a svojí zemi v angličtině s rodilým mluvčím, a co pak teprve to vše ještě vysílat živě do rádia. Vše si užil i Richard, kterému moc chutnaly české buchty a určitě ocenil i tradiční plzeňský nápoj, který od nás po ukončení programu dostal jako dárek.